Co zabalit na lasičí hory

Na horách se výhledově zabývat běžkováním a blbnutím se ve sněhu (klouzáním se na kluzácích). V případě velmi špatného počasí můžeme jít i na krátký pěší výlet. Věci je třeba balit s ohledem na tyto tři činnosti – je nutné mít s sebou nejméně 2 kompletní oblečení. Pokud dopoledne promokneme, musí nám zbýt suché šaty na odpolední výlet (či naopak). Následující seznam neberte jako závazný, ale jako vodítko při výběru šatů. Je mnohem výhodnější brát více tenkých vrstev, než jednu tlustou – oblečení pak lépe schne a navíc je možné ho účelně kombinovat přesně podle počasí. Jako u každého balení na výpravu, i tady platí, že by holky u balení měly být přítomné, aby věděly, co všechno mají s sebou.
Oblečení: 1x prstové rukavice, 1x palčáky, 2x čepice, šátek či šála na krk, 2x punčocháče, 2x tričko s dlouhým rukávem, 1x s krátkým, šusťáky,  návleky, větrovka, tepláky, svetr, bunda (kombinéza), mikina, tepláky, 4x kalhotky, 4x ponožky, 3x tlusté ponožky, kalhoty.
Ložní potřeby: spacák, karimatka, oblečení na spaní + tlusté ponožky
Obuv: pohorky nebo jiné kožené vysoké boty (pečlivě nakrémované), boty na běžky (každý umí nasadit do vázání), teplé přezůvky
Ostatní: běžky v obalu, nosiče na lyže (použitelné!), vosky, osobní věci (uzlovačka, tužka, papír, KPZ, svítilna), kapesníky, osobní léky, kluzák (příp. igelitový pytel), kopie kartičky pojištěnce.
Jídlo: čtvrteční oběd nebude řešen hromadně, je tedy potřeba, aby měl každý svůj vlastní
pozn.

S sebou nebereme mobilní přístroje a zařízení podobného charakteru.

Běžky: 

  • Boty na běžky nesmí být malé, lepší je obalit nohu párem ponožek, než trpět puchýři.
  • Boty na běžkách musí pasovat na vázání (ani se neptejte na naše zkušenosti).
  • Pro ty, kteří neumí na běžkách skvěle jezdit: lyže by měly být vysoké jako dítě, nejvýše o 10 cm delší.